Wierni Polsce Suwerennej

Kategorie sekcji

POLSKA [19]
POLSKA
ŚWIAT [12]
ŚWIAT
HISTORIA [0]
HISTORIA

Statystyki


Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Flag Counter
Główna » 2015 » Styczeń » 10 » Rusofob – to patriota, czy syjonista, nieuk i idiota?
05:11
Rusofob – to patriota, czy syjonista, nieuk i idiota?
http://www.wykop.pl/ramka/2326050/czy-zolnierze-radzieccy-uratowali-polakow-przed-zaglada/
 by rzeczpospolitapolska | 15 Grudzień 2014 · 21:23
Nikogo do miłości, przyjaźni, zmusić nie można. Ta prosta prawda dotyczy uczuć nie tylko względem osób, religii, władzy, ale także względem sąsiedniego państwa.
Stosunek części polskiego społeczeństwa do Rosji (tu rzecz ciekawa, nie zawsze pokrywa się on z identycznym stosunkiem do Rosjan – ? – i szkoda, że nie zastanawiamy się dlaczego?) jest rezultatem znajomości historii stosunków polsko-rosyjskich oraz politycznej świadomości. Ale znajomość tych dyscyplin nauki jest zgodna z tym, co poprzez oświatę i media zostało zakodowane w naszej świadomości.
Nikt chyba nie zaprzeczy, że przekazywana nam wiedza historyczna, jak i polityczna, służą kształtowaniu politycznych postaw społeczeństwa. Na kształtowanie tych postaw wpływ mają z reguły ci, którzy posiadają realną władzę oświatową i medialną, a więc i polityczną. Tu winniśmy sami postawić sobie pytanie, czy przekazywanie nam tej wiedzy (zgodnej, czy nie zgodnej z prawdą? – to jest istotne) budowało właściwe polskie postawy polityczne i czy były one budowane z korzyścią dla naszego państwa i narodu, czy dla innych, wrogich nam sił? Pośrednią odpowiedź uzyskamy analizując historię stosunków polsko-rosyjskich od 1610r do chwili obecnej oraz losy naszego państwa i narodu.

ROSJA-DĄŻY-DO-WOJNY
Nie zamierzam jednak nikogo pouczać, ani nauczać o prawdziwej historii tych stosunków i o ich politycznych konsekwencjach. Chcę tylko powiedzieć, że wiedza o jakimś przedmiocie, zjawisku, zdarzeniu, jest sumą informacji zebranych z wielu różnych punktów widzenia, czyli tak jak w fizyce z wielu różnych punktów odniesienia obserwatora względem zdarzenia, czy przedmiotu.

Mamy w naszej polskiej historii wspaniałe zwycięstwo nad zakonem Krzyżowców w 1410r. Krwawą ewangelizację prowadzoną przez zakon przerwały wojska polsko-litewsko-ruskie ścierając się pod Grunwaldem nie tylko z wojskami Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny, ale i z kwiatem rycerstwa ówczesnej zachodniej Europy. Pogańska w zasadzie Polska, pogańska Litwa i Ruś pokonały nowoczesną wtedy, chrześcijańską Europę. Rzym zagroził polskiemu królowi, że jeżeli ośmieli się odebrać zakonowi zagrabione przezeń ziemie, to przeciw Polsce Rzym zorganizuje wyprawę krzyżową. Kilka lat później papież Marcin V obłożył Władysława Jagiełłę oraz Polskę klątwą za pokonanie wojsk krzyżacko-europejskich. Klątwa obowiązuje do dzisiaj, nie zdjął jej nawet św. JPII – polski papież (?).


wielki-mistrz-z-papiec5bcemAudiencja wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego, sióstr, braci i familiares u papieża Jana Pawła II – 11 II 1991 r.

Współczesna Rosja, niemal osamotniona, ściera się dzisiaj, na szczęście prawie wyłącznie gospodarczo, z całym nowoczesnym, demokratycznym i chrześcijańskim Zachodem, który skolonizował także Polskę i Litwę i po trupie kolonizowanej Ukrainy chce podbić Rosję.

604 lata po bitwie pod Grunwaldem dochodzi do starcia między niedemokratycznym (kiedyś pogańskim) Wschodem i demokratycznym Zachodem – czyż nie zastanawiająca to analogia?

Czy polski rusofob nie powinien dokonać ponownej, ale z dzisiejszej perspektywy, oceny grunwaldzkiej bitwy i potępić to zwycięstwo jako wygraną niesłusznych, wstecznych sił pogańskich, z nowoczesnym, chrześcijańskim, Zachodem?

Dariusz Kosiur

*                           *                         *
Poniżej pytania (znalezione w internetowej poczcie), które winny skłonić rusofobów przynajmniej do chwili refleksji nad stanem własnej wiedzy historycznej i politycznej – oczywiście nie dotyczy rusofobów zawodowych, jak historyk – !!! - prof. A.Nowak

images
1.Czy Rosja Cię skolonizowała w imperium europejskim czy zachód?

2. Czy Rosja pozbawiła Polskę suwerenności podpisując Traktat Lizboński, czy Żyd niemiecki Tusk i Żyd ukraiński Kaczyński?

3. Czy Rosja zlikwidowała polskie stocznie, czy korporacje żydowsko-zachodnio-niemieckie przy przyzwoleniu PO, PIS, SLD, PSL?

4. Czy Rosja zlikwidowała pegeery a ziemie północno-zachodnie Polski pozwoliła zabrać Niemcom żydowskiego pochodzenia?

5. Czy Rosja zlikwidowała przemysł zbrojeniowy Polski i armię polską, czy prezydent żydowskiego pochodzenia Kaczyński-Kelstajn jako zwierzchnik sił zbrojnych wraz z żydowskim imperium NATO?

6. Czy Rosja zmusiła lekarzy i pielęgniarki do emigracji, zlikwidowała i sprywatyzowała szpitale polskie, czy żydowskie, zachodnie korporacje, za przyzwoleniem PO, PIS, SLD. PSL ?
Czy to Rosja poddaje eutanazji Polaków, i eksportuje ludzkie organy dla zachodnich milionerów.

7. Czy Rosja przejęła polskie fabryki leków, czy kartel międzynarodowy żydowski dając nam zatrute, szkodliwe i nie leczące leki?

8. Czy Rosja przejęła banki polskie wraz z 66mld (za roczny dochód) i bicie pieniądza polskiego, czy finansjera żydowska?

9. Czy Rosja zlikwidowała przemysł Polski i rolnictwo zmuszając młodzież wykształconą do opuszczenia kraju i niewolniczej pracy u Niemców, Anglików przy przyzwoleniu rządu mniejszości narodowej; żydowsko-niemieckiej w Polsce (PO, PIS, SLD, PSL)?

10. Czy Rosja zorganizowała Majdan w Kijowie, czy Żydzi ukraińscy wspierani przez żydowski Zachód i Żydów polskich?
Czy to Rosja buduje na terenie wschodniej Polski i Ukrainy państwo żydowskie, czy żydzi polsko- ukraińscy?

11. Czy Rosja założyła ZSRR czy Żydzi rosyjscy i zachodni. Czy Rosja założyła imperium europejskie UE, kolonizując kraje środkowej Europy czy Żydzi Niemieccy ?

12. Czy Rosja zdemoralizowała, rozpiła i znarkotyzowała młodzież polską, czy żydowski rząd IIIRP?

13. Czy Rosja wywołała II Wojnę Światową, zorganizowała obozy koncentracyjne i wymordowała 6mln Polaków i ponad 22 mil. Rosjan, czy Niemcy i Żydzi?

14. Czy Rosja mordowała oficerów w Katyniu, czy żydowskie NKWD?
Czy to Rosja wywoziła Polaków i Rosjan na Sybir, czy Żydzi rosyjscy i polscy?

15. Czy zachód wyzwolił Polskę z okupacji żydowsko-niemieckiej, czy Rosja?

16. Czy Zachód pomógł odbudować Polskę ze zniszczeń wojennych, czy Rosja?

17. Kto wywołał wojnę w Afganistanie, Iraku, Jugosławii, Syrii, Gruzji, czy żydowskie NATO, żydowska Ameryka, czy Rosja?

18. Kto okupuje i morduje Palestynę, Rosja czy Żydzi izraelscy wspierani przez żydowski zachód?

19. Kto zlikwidował przemysł i rolnictwo w Polsce, Rosja czy imperialny zachód rękami PO, PIS, SLD, PSL?

20. Kto czerpie ogromne zyski ze skolonizowanej Europy, Rosja czy Międzynarodowy Żyd – żydowska światowa finansjera?

21. Kto zbudował zbrodniczy komunizm i kolonialny globalizm, Rosja czy Żydzi?

22. Kto nie zgodził się na powrót ziem wschodnich Polski, Putin, czy Geremek, Mazowiecki, Kuroń, Michnik w 1989r.?

23. Kto dzisiaj pomoże Polsce odzyskać ojczyznę; Niemcy, USA, Żydzi, czy Rosja i kraje słowiańskie wschodu?


usa_democracy
Kategoria: POLSKA | Wyświetleń: 1445 | Dodał: rzeczpospolitapolska | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]

Formularz logowania

Wyszukiwanie

Kalendarz

«  Styczeń 2015  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Archiwum wpisów

Przyjaciele witryny

  • WPS
  • ARMIA ŻYCIA
  • Wierni Polsce Suwerennej
  • Darmowe gry online
  • Szkolenia wideo
  • Wszystkie znaczniki HTML
  • Zestawy przeglądarek


  • Radio WPS    Filmy WPS