Wierni Polsce Suwerennej

Kategorie sekcji

POLSKA [19]
POLSKA
ŚWIAT [12]
ŚWIAT
HISTORIA [0]
HISTORIA

Statystyki


Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Flag Counter
Główna » 2014 » Lipiec » 9 » Co dalej z Ukrainą/Noworosją – Słowiańsk padł – ale wojna o wolność wschodniej Ukrainy/Noworosji nadal trwa…
03:00
Co dalej z Ukrainą/Noworosją – Słowiańsk padł – ale wojna o wolność wschodniej Ukrainy/Noworosji nadal trwa…
http://suwerenna.wordpress.com/2014/07/08/co-dalej-z-ukrainanoworosja-slowiansk-padl-ale-wojna-o-wolnosc-wschodniej-ukrainynoworosji-nadal-trwa/
Posted on Lipiec 8, 2014 - autor: rzeczpospolitapolska
za:http://opolczykpl.wordpress.com/2014/07/08/co-dalej-z-ukrainanoworosja-slowiansk-padl-ale-wojna-o-wolnosc-wschodniej-ukrainynoworosji-nadal-trwa/
Wojna obronna w republikach donieckiej i ługańskiej trwa. Padły m.in Słowiańsk i Krematorsk, ale nie przesądza to ostatecznie losów tej wojny. Można by rzec, że wycofywanie się przed ostateczną zwycięską kampanią to nieomal „tradycja” Rosji. Gdy Napoleon ruszył na wschód rosyjskie wojska wycofały się nawet z Moskwy oddając ją w ręce Korsykanina. Ale już w zimie pognano go na zachód i z wielkiej armii Napoleona tylko coś ok. 10 % żołnierzy wróciło z wyprawy na Rosję. Wehrmacht doszedł pod samą Moskwę, a na południu aż nad Wołgę. Armia Czerwona długo się cofała. Ale potem ruszyła – i doszła do Berlina i nad Łabę.

https://suwerenna.files.wordpress.com/2014/07/535ea45e55538aa320041033b450ac3d.jpgDlaczego Rosja nie przychodzi walczącym powstańcom z odsieczą militarną?
https://suwerenna.files.wordpress.com/2014/07/bfiblgbqth8.jpg
Spotkałem się z wieloma opiniami ostro krytykującymi powściągliwość Rosji. Krytykanci ignorują po prostu realia i nie wyciągają nauczki z historii. Władze Rosji pamiętają np. wojnę w Afganistanie z lat 1979 -1988. Uczestniczyła w niej ponad stutysięczna armia ZSRR wspierana lojalną proradzieckiemu rządowi afgańskiemu czterdziestotysięczną armią Afganistanu. Po dziewięciu latach wojny upokorzona Armia Czerwona wróciła z niczym do domu. Straty wojenne wojsk ZSRR były dotkliwe. Straty wśród mudżahedinów i ludności Afganistanu były ogromne. Armię Czerwoną powstrzymała i zmusiła do odwrotu partyzantka mudżahedinów zbrojonych i szkolonych głównie przez CIA na terenie Pakistanu. Podobnie wygląda obecna bandycka NATOwska okupacja Afganistanu trwająca od końca 2001 roku. Jeszcze więcej ofiar zwłaszcza wśród ludności cywilnej przyniosła bandycka NATOwska agresja na Irak. Armię  Saddama Husajna pokonano szybko. Wojna z partyzantką iracką nie zakończyła się nigdy – trwała przez całą okupację Iraku. Cierpiała na tym przede wszystkim ludność cywilna. Rosja pamięta też dwie ostatnie wojny czeczeńskie i wie ile koszowały ją one wysiłku i za jaką cenę osiągnięto zwycięstwo (straty własne, straty wśród szkolonych, zbrojonych i finansowanych przez CIA czeczeńskich fundamentalistów i straty wśród ludności cywilnej). Władze Rosji wiedzą, że żydo-banksterzy i ich podkomendni – bandyci z NATO – za wszelką cenę chcą ją sprowokować do interwencji na Ukrainie. Mimo iż oficjalnie – w celach propagandowych – żądają od Rosji, aby ta od Ukrainy trzymała się z daleka. Władze Rosji wiedzą, że wtedy za miliardy żydo-FED-owskich dolarów zbrojono by i szkolono (także na terytorium Polski) do walk z wojskami rosyjskimi bojówki banderowców oraz ściągniętych z całego świata band najemników, terrorystów, zamachowców, dywersantów i sabotażystów. Ukraina pogrążyłaby się na lata w krwawej wojnie, której skutki mogłyby być tragiczne nie tylko dla samej Ukrainy ale i dla całego regionu – z Polską i Rosją włącznie.
Wojny współczesne ekonomicznie korzystne są głównie dla prywatnych firm zbrojeniowych i dla banków finansujących walczące strony. Państwa prowadzące wojnę zawsze na niej tracą. Widać to po gigantycznym zadłużeniu „Stanach”, które niewypłacalnym bankrutem stały się „dzięki” wojnom w Afganistanie, Iraku i Libii. Zyskały na tych wojnach prywatne kartele zbrojeniowe, naftowe (przejęcie irackiej i libijskiej ropy), firmy budowlane i banki.

Uważam, że Rosja za żadne skarby nie powinna dać się sprowokować do interwencji na Ukrainie. Mimo iż wypisywane są pod jej adresem obelgi czy wjeżdżanie jej na ambicję mające na celu wymuszenie na niej wysłanie wojsk na Ukrainę. Skutki takiej interwencji mogłyby być katastrofalne. Władze Rosji powinny ignorować wszelkie próby nakłaniania jej przez kogokolwiek do interwencji zbrojnej. Bo może okazać się ona niedźwiedzią przysługą z setkami tysięcy czy wręcz milionami ofiar.

Tymczasem pod adresem prezydenta Putina padają ostro formułowane oskarżenia, że zdradził Noworosję. Także władze powstańcze oskarżają Rosję o to samo.

Widzę to całkowicie inaczej – to powstańcy „wyrwali się z szeregu” podejmując działania na własną rękę i ignorując jednoznaczne sygnały płynące z Moskwy. Przypominam, że tuż po włączeniu Krymu do Rosji, gdy w wielu miastach wschodniej Ukrainy zaczęły się okupacje różnych urzędów Moskwa parokrotnie oficjalnie nawoływała ludność Noworosji do zaprzestania okupacji budynków, do deeskalacji napięcia i do podjęcia rozmów z lokalnymi władzami podlegającymi pod Kijów. A prezydent Putin osobiście wyraźnie głośno i otwarcie prosił aby nie robiono referendów na wschodniej Ukrainie. Zalecał je odwołać.

Dlaczego?

Dobry wódz wybiera nie tylko sprzyjające jego planom pole bitwy – ale i właściwy jej czas. Najlepiej jest zaatakować wtedy, gdy przeciwnik nie jest na atak przygotowany bądź zajęty jest walką na innym froncie.

Dla jako tako uważnych obserwatorów nie jest tajemnicą, że jewrosrajdan nie był homogeniczny, a plany banderowców dotyczące losów Ukrainy  nie zawsze są zgodne z planami jewrosrajdaniarskiej agentury zachodu, w tym i oligarchów. Prawy sektor łączy z projewrounijną żydo-agenturą tylko i wyłącznie nienawiść do Rosji. Ale banderowcy chcą Ukrainy niezależnej całkowicie, także od jewrounii i Brukseli. Agentura żydo-banksterów natomiast chce Ukrainę przerobić na kolejny bilderbergowski barak unijny i wasala żydo-NATO. Ta diametralna sprzeczność interesów banderowców i żydo-banksterskiej agentury mogłaby być świetnie wykorzystana w interesie Rosji i Noworosji. Z powstaniem należało po prostu odczekać kilka miesięcy.

W moim przekonaniu scenariusz Rosji był taki – po przyłączeniu Krymu do Rosji należało na wschodniej Ukrainie wyciszyć emocje, zakończyć okupacje budynków i czekać, aż banderowcy i żydo-banksterska agentura z okazji wyborów prezydęckich wezmą się za łby. Szansa na to była duża, wystarczyło ją umiejętnie wykorzystać i antyjewropejskie nastroje u banderowców odpowiednio podgrzać. Niestety działanie powstańców na wschodzie Ukrainy i widmo utraty obwodów donieckiego i ługańskiego – nie do przyjęcia zarówno przez banderowców jak i żydo-banksterską agenturę – sprawiły, że te dwie strony mające diametralnie odmienną wizję Ukrainy ponownie – jak wcześniej na jewrosrajdanie – zawarły tymczasowy sojusz do walki przeciwko wspólnemu wrogowi  – Rosjanom z Noworosji.

Gdyby referenda odwołano oraz zaprzestano okupacji budynków i prorosyjskich demonstracji, zgodnie jak się wydaje z planami Moskwy, posunięcia żydo-oligarchii (merdanie ogonem w stronę Brukseli i umowy z jewrounią) byłyby wystarczającym powodem do podjęcia działań banderowców przeciwko uzurpatorskiej juncie – w obronie niezależności – także od jewrounii – Ukrainy. Rozgrywając to mądrze można byłoby doprowadzić do otwartej wojny pomiędzy banderowcami i prozachodnią agenturą żydo-banksterów. Gdyby dodatkowo udało się wykorzystać ogromne niezadowolenie ludności cywilnej na całej Ukrainie (jewrosrajdan pogorszył i tak złą sytuację materialną ludności) do coraz powszechniejszych protestów przeciwko uzurpatorskim bandytom – byłaby to o wiele lepsza sytuacja do rozpoczęcia powstania w Noworosji. Ale nawet bez tego powstania zaistniałaby wtedy szansa na wypędzenie jewrosrajdaniarzy i na federalizację Ukrainy z opcją secesji dla samodzielnych republik. Sami banderowcy, bez sojuszu z żydo-oligarchami i bez błogosławieństwa Poroszenki, który ich zbroi, nic przeciwko Noworosji by nie zdziałali – sami byliby tępieni przez ludność – za jewrosrajdan, który zrujnował Ukrainę.

To nie Putin zdradził Noworosję – to powstańcy ignorowali głosy z Kremla i na własną rękę rozpoczęli kampanię w niewłaściwym momencie – o kilka co najmniej miesięcy za wcześnie. I to oni ponoszą odpowiedzialność za to, co się teraz w Noworosji dzieje. Mieli słuchać instrukcji z Moskwy i czekać na właściwy moment – gdy banderowcy zaczną walczyć z żydo-agenturą a ludność masowo zaprotestuje przeciwko uzurpatorom. Do takich protestów już dochodzi. W migawce BBC widzimy (od 2:10 min), jak ludność ukraińska  „kocha” jewrosrajdaniarskiego gubernatora.


 Sytuacja gospodarcza Ukrainy jest katastrofalna. Obecnie niszczone jest przemysłowe jej serce – zagłębie Donbasu. To dobije Ukrainę gospodarczo i finansowo. Bunty zubożonej ludności są po prostu nieuniknione.
.
Jakkolwiek powiedziałem, że powstańcy Noworosji zignorowali głosy płynące z Moskwy nie potępiam ich i całym sercem jestem z walczącymi braćmi Rosjanami z Republiki Donieckiej i Republiki Ługańskiej. Gdybym był na ich miejscu, gdybym mieszkał w Doniecku czy Słowiańsku sam bym wraz z nimi protestował, okupował budynki a potem walczył. Są w moim życiu takie okoliczności, kiedy chłodna kalkulacja idzie na bok i kieruję się emocjami.

A Słowiańsk odbijemy! I w rynku postawimy pomnik upamiętniający walczących o wolność powstańców. Junta bandytów jewrosrajdaniarzy uzurpatorów ma przed sobą już tylko tygodnie.

Na koniec jeszcze z innej beczki – ekonomiczno-gospodarczo-finansowej.

Putin uderzył żydo-banksterów tam, gdzie ich to najbardziej zaboli – w finansową dominację żydo-banksterskiego terrorystycznego folwarku USA ugruntowaną przez pozycję żydo-amerykańskiego FEDowskiego dolara jako waluty światowej. W odpowiedzi na amerykańskie (śmieszne i nieszkodliwe) sankcje gospodarcze jeszcze w kwietniu br „dojcze wirtschafts nachrichten” informowały, że Gazprom przechodzi na rozliczenia z krajami jewrounii w euro zamiast w dolarach.
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/04/08/gazprom-macht-sich-unabhaengig-vom-petro-dollar/
Ale już w maju br. tenże Gazprom (z Putinem jako nad-dyrektorem, nad-menadżerem – po prostu Szefem) ogłosił, że w przyszłości klienci z jewrounii będą płacić za gaz i ropę tylko rublami.
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/05/14/gazprom-eu-staaten-muessen-kuenftig-in-rubel-zahlen/

Co to oznacza? Ano wszystkie jewrounijne baraki aby kupować gaz i ropę będą musiały posiadać rezerwy rublowe. Polska też. Wydatnie spadnie wtedy zapotrzebowanie na rezerwy dolarowe. Niepotrzebne „zielone” całymi kontenerami będą odsyłane do USA.
Gdy Gazprom ogłosił tę nowinę nie było wiadomo jeszcze tyko – od kiedy Gazprom rzeczywiście odrzuci dolara.
No i właśnie – w nieomal przemilczanym przez żydomedia wystąpieniu szefa finansowego Gazpromu kilka dni temu świat dowiedział się, że najnowszy kontrakt pomiędzy Rosją a Chinami (szacowany na 400 – 450 miliardów dolców) Gazprom jest już teraz – od zaraz -  gotów realizować w rublach lub yuanach – ale nie w dolarach.
http://lupocattivoblog.com/2014/06/28/ohne-dollar-gazprom-will-vertrage-mit-china-in-yuan-oder-rubel-abschliesen/
Dla Dużego USraela – gwaranta dominacji żydo-banksterów i syjonizmu nad światem odrzucenie dolca jako światowej waluty będzie miało prestiżowo i politycznie dramatyczne skutki. Ale i finansowo i gospodarczo prawdopodobnie też.
http://qpress.de/2014/04/06/rubel-attackiert-dollar-russlands-planspiele-fuer-eine-wirtschaft-ohne-dollar/

Cała ta sprawa wygląda z punktu widzenia USA na tragifarsę – USrael nakłada na Rosję sankcje gospodarcze w odwecie za Krym. Sankcje mają osłabić rosyjską gospodarkę i finanse. Ale riposta Putina na sankcje USA – odrzucenie dolara jako waluty światowej wydatnie wzmocni pozycję rubla (kto będzie chciał kupić ropę w Rosji – musi mieć ruble, na które gwałtownie wzrośnie popyt) i obali dominację dolara. Który stanie się tym czym jest – bezwartościowym papierkiem drukowanym przez żydowski FED.

Przy okazji pogłębiającej się na dużą skalę współpracy gospodarczej Rosji i Chin dodam jeszcze i to: jak wiemy żydo-banksterzy przez dziesięciolecia (od lat 70-tych ub. wieku) prowadzili politykę mającą niedopuścić do zbliżenia pomiędzy Rosją/ZSRR a Chinami. Podpisana ponad miesięc temu (już w trakcie „kryzysu” ukraińskiego) rosyjsko-chińska umowa gospodarczo-handlowa o ogromnych rozmiarach jest totalną porażką żydo-banksterów. A odejście Rosji i Chin od żydo-banksterskiego dolara jest dla usraelskiego prestiżu i dominacji KATASTROFALNYM WYDARZENIEM. Dobiega końca dominacja dolca jako waluty światowej jak i pozycja USA jako światowego bandyty, terrorysty – żandarma. Saddam Husajn chciał odejść od dolara i bandyta USA z wasalami najechali Irak. Kaddafi chciał odejść od dolara – bandyci najechali Libię. Ciekawe, czy teraz zafajdane gnojki napadną na Rosję i Chiny – bo i one odrzucają dolara.
No USA – pokaż odwagę. Na małe kraje, w kilkunastu to napadałeś bandyto światowy terrorysto, folwarku żydo-banksterów. Podskocz teraz Rosji i Chinom !
opolczyk
PS
Informacje bieżące o sytuacji w Noworosji i na Ukrainie podaje grypa666
http://grypa666.wordpress.com/
oraz blog Piotra Beina.
http://piotrbein.wordpress.com/
Kategoria: ŚWIAT | Wyświetleń: 1340 | Dodał: rzeczpospolitapolska | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]

Formularz logowania

Wyszukiwanie

Kalendarz

«  Lipiec 2014  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Archiwum wpisów

Przyjaciele witryny

  • WPS
  • ARMIA ŻYCIA
  • Wierni Polsce Suwerennej
  • Darmowe gry online
  • Szkolenia wideo
  • Wszystkie znaczniki HTML
  • Zestawy przeglądarek


  • Radio WPS    Filmy WPS